Визначення складу тіла, як визначити склад тіла?

Люди відрізняються один від одного багатьма фізіологічними параметрами: статурою, вагою, віком, ростом. Однак чому дві людини одного зросту і ваги можуть виглядати по-різному? Вся справа в складі тіла. У одної переважає м’язова маса, в іншої – жирова.

Правильний склад тіла – запорука здоров’я!

Правильне співвідношенням між масою кісток, жиру, м’язів, води і являє собою склад тіла. Існують спеціальні норми складу тіла, зведені в таблиці, де представлені ці дані. У чоловіків жирової маси в нормі до 21%, у жінок – ​​до 27%.
Якщо кістки змінити неможливо, то кількість жиру і м’язів в організмі – величина відносна, при правильному підході коректується.
Від складу тіла безпосередньо залежить, яка активність краще для конкретної людини. Тому для тих, хто зацікавлений в здоров’ї тіла та довгому житті, актуальним є питання: як дізнатися про склад свого тіла.

Для чого потрібен аналіз складу тіла

Кожен, хто піклується про своє здоров’я, повинен знати, скільки в його організмі води, м’язів і рідини.
Відомо, що велика кількість рідини може говорити про проблеми з серцем, низький показник активної клітинної маси – свідчить про збій в ендокринній системі та роботі печінки. Якщо ж виявлені надлишкові показники жирової маси, значить, пора коригувати вагу, приводячи її в норму.
Діагностика складу тіла необхідна для складання правильної індивідуальної фітнес-програми, раціону харчування, спостереження за динамікою оздоровлення.
Відомо, що люди, у яких збалансований склад тіла, менше хворіють, довше живуть, не страждають ожирінням. Тим часом це захворювання, від якого страждає значна частина населення земної кулі, в тому числі й діти, здатне привести до сумних наслідків:

  • недугам серцево-судинної системи;
  • діабет;
  • патологій опорно-рухового апарату;
  • гіпертонії;
  • зниження імунітету;
  • захворювань печінки, жовчного міхура, підшлункової залози;
  • онкологічним новоутворень;
    раннього летального результату.

Але і низький відсоток жирової тканини в організмі також не можна назвати позитивним явищем, оскільки люди з недоліком жиру страждають від холоду, недостатньої щільності кісток, м’язової слабкості, зниженого імунітету, а жінкам складно завагітніти і виносити дитину.
Недостатність м’язової маси має свій медичний термін – саркопенія. Люди з цим діагнозом слабкі і виснажені, у них часто спостерігається остеопороз, порушення обмінних процесів, гормональні збої.
Тому регулярно проводити аналіз компонентного складу тіла – значить йти правильним шляхом до здоров’я тіла і духу.
Зниження маси тіла має відбуватися коштом надлишків жиру і рідини, але не м’язів. Систематичне спостереження (раз на місяць-два) сприяє своєчасній корекції всіх показників. Діагностика – необхідний елемент оздоровлення.

Методи аналізу складу маси тіла

Довгий час показовим був індекс маси тіла. Але він був не в змозі визначити відсоток жиру і м’язової тканини, тому був розроблений ряд альтернативних способів, які набагато точніше визначали компонентний склад тіла.

Каліперометрія або «щипковий метод». Лікар стискав підшкірний жир пальцями і вимірював, скільки сантиметрів вийшло.

Гідростатична денситометрія, вона ж – підводне зважування. Спосіб був підказаний законом Архімеда. Людину занурювали в воду, відповідно до законів фізики, випливав певний обсяг рідини, що дорівнює об’єму тіла. Його співвідносили з вагою і вираховували відсоток жирової маси.
Плетизмографія, по-простому – повітряне зважування. Тут замість витісненої води заміряли обсяг повітря.

Метод ізотопного розведення. В організм вводили радіонуклід і через добу брали пробу рідини. Чим більше в тілі води – тим швидше розчинялася введена речовина.
DEXA, тобто двохенергетична рентгенівська абсорбціометрія. Складний апаратний спосіб, заснований на властивості тканин поглинати протони або відштовхувати їх. DEXA визначає кількість жирової та не жирової тканини, щільність кістки.

Комп’ютерна томографія. Метод передбачає пропуск рентгенівських променів через тіло людини та фіксуванні даних спеціальними детекторами. Інформативний метод, який дає точні дані про масу м’язів і жиру. Але радіоактивне випромінювання робить його не зовсім бажаним в клініках.

Магнітно-резонансна томографія. Дає візуальну картинку, підтверджену цифровими даними.
БІА, тобто метод біоемпідансного аналізу.

На сьогодні найбільш широко застосовуваний спосіб визначення складу тіла людини. Апаратний метод, програмне забезпечення якого регулярно оновлюється і вдосконалюється, що дозволяє отримати інформативні та наочні результати без шкоди здоров’ю. Це професійний аналізатор складу тіла заснований на тому, що тканини організму мають різну електропровідність. Через тіло пропускають невідчутний електрострум і знімають показання. Потім визначають кількість різних тканин.

Як проходить біоімпедансний аналіз складу тіла?

Метод неінвазивний, безболісний, процедура не довга. Все починається з заповнення програми в комп’ютері, де в віконця вводять інформацію про:

  • вік пацієнта;
  • вагу;
  • охоплення стегон, талії, зап’ясть.
  • ріст;
  • стать.

Потім людина лягає на канапу, далі, як при знятті електрокардіограми, до зап’ясть і щиколоток підводять електроди й вимірюють певні параметри. 15 хвилин – і все внутрішня карта організму готова, композитний аналіз тканин у наявності.
Розроблено прилади для зняття показань з людини, яка стоїть. Але принцип дії у різних моделей один і той же.

В результаті, лікар отримує ряд показників в процентному співвідношенні та кілограмному вираженні. Визначається кількість:

  • худої маси, тобто скільки в тілі нервової тканини, м’язів, суглобів, кісток, внутрішніх органів;
  • води – чи є набряклість і неправильне виведення рідини;
  • активної клітинної маси, до якої відносяться тканини, здатні розкладати жир. Якщо її не вистачає, то жир буде відкладатися, незважаючи на дієти і вправи;
  • жирової тканини.

Сучасні апарати, крім усього зазначеного, дають інформацію про те, скільки енергії людина витрачає, поки знаходиться в спокої, яку калорійність раціону їй краще призначити, до якої оптимальної масі тіла слід прагнути.

Таким чином, композитний склад тіла – та відправна точка, з якої починається шлях до здоров’я.

Ціна аналізу складу тіла в Києві

Вартість популярної послуги в київських клініках істотно різниться. Ціна залежить від:

  • використовуваного методу;
  • новизни та дорожнечі апаратури;
  • кваліфікації лікарів;
  • брендовості лікувального закладу.

У центрі Soul & Body завжди раді дати вичерпні відповіді на питання щодо методів визначення складу тіла, необхідного на процедуру часу, вартості прийому лікаря і проведення самого тесту.

Чому для визначення складу тіла в Києві, потрібно звернутися до нас?

Клініка Soul & Body – сучасний центр, де гармонійно поєднують класичні медичні практики й підходи та новітні світові розробки. Нинішня епоха вимагає оновлених підходів до процесу оздоровлення, який починається з визначення глибинних причин проблем, і тільки потім переходить до роботи з наслідками. Гармонія духу і тіла – наше тверде кредо.

Автор:

Читайте також

Передзвоніть мені
Записатись онлайн