Лікування головного болю в центрі Soul & Body

Професійно діагностуємо причини та здійснюємо лікування мігрені

У кожного другого представника дорослого населення діагностуються часті головні болі. Це найпоширеніше порушення роботи центральної нервової системи, що заважає активному життю та роботі. Доведено, що головні болі несуть за собою інвалідизацію та необґрунтовані грошові витрати. До того ж 75% людей з таким симптомом звертається за допомогою в аптеку і користуються знеболювальними засобами не за призначенням.

Прибираємо дискомфортний стан при головних болях

Кожен третій не отримує правильного діагнозу, що пояснює причину неприємного симптому. Головний біль – це дискомфортний стан, що перешкоджає нормальному функціонуванню організму, який виникає в результаті стресу (кластерний головний біль), мігрені.

Причини головного болю

Розрізняють декілька видів головного болю, кожен з яких має свої причини, механізми розвитку, симптоми та лікування.

Що таке мігрень?

Мігрень – це сильний головний біль. Початок захворювання пов’язаний з підлітковим віком і пік активності припадає після 35 років. Саме гормональні зміни в організмі запускають патологічний механізм мігрені. Це і пояснює той факт, що жінки у 2 рази частіше страждають від захворювання, ніж чоловіки.

При мігрені пацієнтів все життя турбують часті головні болі з вираженою світлочутливістю, нудотою і посиленням симптомів під час фізичної активності або при гучних звуках. У головному мозку активуються патологічні процеси, що супроводжуються підвищенням рівня запальних медіаторів. Саме вони й діють на нервові волокна та кровоносні судини.

Пульсуючий головний біль

Ще один тип первинного головного болю. Хронічними головними болями страждає близько 3% дорослого населення, а лікування не завжди полегшує стан. Як правило, провокуються вони стресом або проблемами з шийним відділом хребта. Постійне вимушене положення голови викликає спазм м’язів, що і призводить до головного болю. Пацієнти описують його як стискаючий головний біль, що нагадує стискання обручем або тугою пов’язкою. Біль напруги часто поширюється на м’язи шиї. Може тривати від кількох годин до кількох діб.

Кластерний головний біль

Консервативне лікування даного виду болю мало ефективно. Радує те, що це – рідкісний біль і страждає від нього одна людина з тисячі. Діти не хворіють даним видом головного болю. Напади переносяться досить важко. Спочатку біль локалізується в лобовій області та навколо очей, вони червоніють. Супроводжуються кластерні головні болі сльозотечею, почервонінням слизової, закладеністю носа з боку болю.

Причини виникнення головного болю не встановлені. Припускають, що патологічний механізм запускає дисфункція в гіпоталамусі.
Існують і вторинні головні болі. Розвиваються вони на тлі інших захворювань в організмі.

Виділяють ще один тип: головний біль, пов’язаний, як не парадоксально, із зловживанням лікарськими препаратами від кластерного болю. Зустрічається набагато частіше інших видів. Практично 7% жінок страждають від цього типу головного болю, особливо після пробудження.

До ліків і токсинів, які провокують біль в голові відносяться:

 • знеболюючі;
 • кофеїн;
 • гормональні препарати (наприклад, естрогеновмісні);
 • інгібітори протонної помпи (препарати для лікування захворювань травної системи);
 • нітрати.

Захворювання, що провокують вторинну головний біль

Недуги, супроводжуються таким симптомом, поділяють на:

 • внутрішньочерепні (інтракраніальні);
 • позачерепні (екстракраніальні);
 • системні;

Інтракраніальні

 • пухлини центральної нервової системи;
 • аномалії розвитку і розміщення судин головного мозку;
 • високий внутрішньочерепний тиск;
 • крововиливи в тканину головного мозку;
 • гідроцефалія з порушенням відтоку ліквору;
 • тромбоз судин або синусів головного мозку.

Екстракраніальні

 • стоматологічні захворювання;
 • глаукома;
 • запалення додаткових пазух носової порожнини (синусити);
 • головний біль після ДТП;
 • вагітність.

Системні захворювання

 • артеріальна гіпертензія;
 • бактеріальна або вірусна інфекція;
 • лихоманка;
 • висотна хвороба;
 • аутоімунне ураження артерій.

Діагностика головного болю в Києві

Визначити причину головного болю непросто. Тільки точна діагностика гарантує ефективне лікування. Лікар на прийомі комплексно оцінює всі скарги пацієнта і його загальний стан. Ретельно вивчає фактори, які спровокували патологічний процес. Запитує пацієнта про зовнішні подразники, що підсилюють головний біль.

Тільки після детальної особистої консультації остеопат рекомендує лабораторні та інструментальні методи дослідження. Вони допомагають визначити ті структурні зміни в головному мозку і шийному відділі хребта, що могли б спровокувати один з видів головного болю. Лабораторна діагностика необхідна для виявлення системних захворювань, які супроводжуються болями в голові. Тільки після отримання негативних результатів дослідження лікар підтверджує один з видів первинного головного болю. Незалежно від результату, остеопатичне лікування покращує якість життя і знімає больові відчуття.

Лікування головного болю в Києві

З головним болем не потрібно жити до кінця життя. Таблетки – це короткочасна допомога. Справитися з таким неприємним станом допоможе Soul & Body. М’які техніки, виключно за допомогою рук, усунуть причину болю. Дія остеопатичних прийомів направлена на розслаблення тонусу м’яких тканин, зняття спазму судин, поліпшення кровопостачання головного мозку.

Ціни на лікування головного болю в центрі Soul & Body в Києві

Вартість первинної консультації остеопата – 2000 грн. Повторні прийоми – 3000 грн. Ця сума – ніщо в порівнянні з тим дискомфортом і поганим самопочуттям, яке супроводжує напад головного болю. Дану суму легко заробити, бувши здоровим і повним сил. Крім того, вона нижче загальної вартість ліків, які тільки знеболюють, а не усувають причину болю в голові.

Центр Soul & Body допоможе при головних болях

Робота клініки спрямована не тільки на лікування, але і на профілактику головних болів. Остеопати мають не одну сотню пацієнтів, яким допомогли усунути недуг. Крім того, в центрі практикують лікування кластерного головного болю. Комплексний підхід до терапії, рекомендації щодо способу життя і лікування вже через тиждень дають свої результати. Лікування головного болю при вагітності медикаментозно не рекомендується. Тут до речі будуть остеопатичні методи.

Позитивний ефект пацієнти помічають вже після першого прийому в провідного спеціаліста – Сергія Губанова. Саме тому клініка вважається одним з кращих остеопатичних центрів.

Автор:

Читайте також