Лікування аутизму в центрі Soul & Body

Що таке аутизм і яким він буває?

Порушення емоційного інтелекту, відсутність мовлення і небажання встановлювати будь-які соціальні зв’язки – таке визначення фахівці дають аутизму в дітей.
Сучасна медицина розглядає близько 20 різновидів аутизму. В основі цієї класифікації – ступінь адаптованості в суспільстві.

Найпоширеніші форми дитячого аутизму

 • Синдром Каннера. Прояви спостерігаються, коли дитині ще немає і 3 років. Малюк вередує, часто сердиться, боїться, має проблеми зі сном і роботою кишківника;
 • Синдром Аспергера – діти з цією формою аутизму мають відмінний інтелект, але у них порушена мова;
  атиповий аутизм характеризується втратою малюком придбаних до 3 років навичок. Згодом настає розумова відсталість.

Корекція раннього дитячого аутизму цілком можлива, хоча захворювання важке і позбутися від його проявів на 100% не вийде. Дитина зможе доглядати за собою, справлятися з емоціями і страхами. У найсприятливіших випадках зможе жити самостійно.

Діагностика аутизму в Києві, причини виникнення, симптоми

Єдиної вичерпної відповіді на питання, чому дитина захворює аутизмом, вчені поки дати не можуть.

Виділяють такі причини аутизму у дітей:

 • генетичні;
 • ураження нервової системи,
 • перенесені серйозні інфекційні патології;
 • неправильний обмін речовин.

Симптоми аутизму різноманітні, мало не у кожного вони свої, але є і загальні прояви.

Наприклад, це можуть бути:

 • особливості поведінки з іншими дітьми;
 • вчинення дій, що повторюються і рухів;
 • прихильність до певного заведеного розпорядку;
 • відсутність зацікавленості в контактах з оточенням;
 • страх перемін;
 • неправильна робота шлунково-кишкового тракту;
 • обмеженість кола інтересів;
 • слабкий імунітет;
 • порушення мови;
 • збої в сенсорному сприйнятті;
 • нездатність здійснювати символічні дії;
 • деструктивна поведінка по відношенню до себе та оточення.

Аутизм можна діагностувати самостійно або звернувшись до сімейного лікаря. Необхідні зусилля психолога, невролога, психіатра, нейропсихолога, які покликані провести диференціальну діагностику виключивши у дитини наявність недуг зі схожими симптомами. Адже лікування аутизму у дітей і, наприклад, розумової відсталості або шизофренії, розрізняються.

Діагностика дитячого аутизму – справа відповідальна, адже від правильно поставленого діагнозу залежить майбутнє малюка, його життя та здоров’я.

Існують спеціальні методики, які дозволяють диференціювати різні форми аутизму. Щоб поставити діагноз, спираються на «Довідник з діагностики і статистики психічних розладів», де вказані ознаки аутизму. Для встановлення відповідного діагнозу фахівці детально розпитують батьків, вихователів, спостерігають за поведінкою дитини у звичних для неї умовах. Обстеження, анкетування, збір даних проводять максимально ретельно. При виявленні 6 позицій із запропонованих в «Довіднику» ознак аутизму і ставлять діагноз.

Лікування раннього дитячого аутизму в Києві

Поліпшення стану дитини з аутизмом неможливо без психолога, фахівців з фізичної реабілітації. У клініці Soul & Body є лікарі з цими спеціалізаціями та досвідом лікування аутизму у дітей.
Ми намагаємося гармонізувати внутрішній стан і фізичне здоров’я кожного пацієнта з аутизмом. Відділення для діток у нас одне з найбільш провідних в країні, і зокрема, в Києві. Відгуки про нашу роботу та її результати – найпозитивніші.

Психолог спочатку дає дитині тести, покликані визначити, яку сферу необхідно коригувати. Це може бути мова, моторика, емоційна сфера. Виходячи з цього, визначаються методи лікування дитячого аутизму. Не виключено, що необхідна буде допомога соціального психолога або корекційного педагога, логопеда або дефектолога.
Працювати необхідно в дружній зв’язці. Не повинно бути такого, що в медичному центрі з дитиною працюють, а вдома – ні. Значна відповідальність за оздоровлення лежить на батьках. Крім цього, не вийде вилікуватися за місяць. Захворюванню доведеться приділяти увагу все життя.

Світове лікарська спільнота розробила ряд рекомендацій, які допомагають батькам організувати своє життя і життя дитини з аутизмом. Лікування йде завжди і всюди, батьки повинні займатися з дитиною. Багаторазове повторення, чіткий розпорядок дня, ангельське батьківське терпіння, незмінність навколишнього оточення – основа адаптації до повсякденного життя.

Скільки коштує лікування аутизму в Києві?

Ціна формується індивідуально, залежить від необхідності відвідування конкретних фахівців, проходження певних процедур і занять. Тому калькуляція лікування аутизму скрутна. Всі прайси викладені на сайті, завжди можна поставити питання адміністраторам Soul & Body, які завжди раді будуть допомогти!

Чому лікуватися від аутизму потрібно в Soul & Body?

Фахівців, які працюють з дітьми-аутистами, лікарів, здатних поставити правильний діагноз, психологів, які вміють знайти підхід до такого непростого пацієнтові та розписати оптимальну методику лікування, професіоналів, здатних привести в гармонію внутрішній світ і фізичну складову маленької дитини з аутизмом – в країні одиниці. Без удаваної скромності скажемо, що всі вони співпрацюють з нами. Тому розумно звернутися туди, де вам стовідсотково допоможуть.

Автор:

Читайте також