Гіперактивність у дітей

Що таке гіперактивність?

Здавалося б: що такого, просто галаслива та спритна дитина. Однак такі дітки, крім надмірної енергійності, вкрай збудливі, агресивні, не здатні зосередитися на виконанні якої-небудь дії, погано запам’ятовують інформацію, не особливо добре пишуть, читають і мислять.

Гіперактивність це – поширена патологія

За статистикою, до 10% дітей  віком до 12 років схильні до даної патології, причому хлопчики з якихось причин стають її жертвами в три рази частіше, ніж дівчатка. Помічено, що захворювання має два піки: в 6 років, коли дитина переступає поріг школи, і в 12, з настанням пубертатного періоду і гормональною перебудовою організму. Якщо не звернутися за кваліфікованою допомогою, то в 80% випадків доросла людина буде як і раніше страждати від проявів цього синдрому. Проблема медична переходить в розряд соціальних.

Чому виникає синдром гіперактивності?

Дослідники виділяють кілька причин, які провокують появу СДВ.

До них відносяться:

 • важка вагітність;
 • родові ускладнення;
 • генетична схильність;
 • емоційне напруження в сім’ї, наприклад, пригнічена агресія або тривалий стрес у одного з батьків;
 • перенесені дитиною інфекційні патології.

Зрозуміло, що синдром дефіциту уваги у дітей потребує лікування. Якщо в країнах Заходу, виписують медикаменти, то наші медики знайшли інші підходи для позбавлення дитини від гіперактивності. Розроблено спеціальні методики, що успішно застосовуються в центрі Soul & Body.

Як визначити гіперактивність у дитини?

Дитина з СДУГ:

 • не здатна самоорганізуватися;
 • гіперактивна дитина може розмахувати руками, гримасувати;
 • має порушення сну;
 • при розмові не може говорити про одну тему;
 • відчуває тривожність;
 • погано ладнає з оточуючими;
 • не піддається звичайним виховним заходам.

Хоча синдром дефіциту уваги і гіперактивності найчастіше діагностують у школярів молодших класів, проте досить часто дане захворювання можна помітити навіть у немовлят, які не досягли однорічного віку.

Симптоми гіперактивності у дітей до року:

 • нелюбов до сповивання, прагнення «скинути окови»;
 • хаотичні рухи кінцівками, голівкою;
 • плачі, капризи і крики;
 • раннє освоєння сидіння, повзання, ходьби.

Якщо у своєї дитини виявляєте ці симптоми – не відкладайте візит до лікаря. Чим раніше буде визначена проблема – тим швидше і успішніше ви навчитеся поводитися з малюком, і тим краще він зможе увійти в загальноприйняті рамки поведінки і нормалізувати взаємини з собою і оточуючими.

Самостійно діагноз ставити ні в якому разі не можна, і вже тим більше – давати пігулки. Необхідна консультація педіатра, психіатра, невропатолога, психоневролога. Цілком можливо, що у вас просто спритний малюк, і ніякої гіперактивності у нього немає й близько.

Як відбувається діагностика гіперактивності у дітей?

Оскільки захворювання специфічне, то не дивно, що і діагностувати його з порогу не вийде. Клініки в 1994 році розробили таку методику визначення СДУГ. Щоб поставити діагноз, за ​​поведінкою дитини спостерігають півроку. З ним розмовляють, опитують батьків і вчителів, проводять тести. Швидше за все, потрібні будуть лабораторні аналізи і томограма. Обстеження допоможе виключити інші хвороби, які мають схожі симптоми.

Синдром дефіциту уваги лікування

Робота по позбавленню дитини від цієї патології – процес досить складний і тривалий. Якщо на Заході давно визначилися, з тим, як лікувати гіперактивність у дитини, і приписують медикаментозну терапію, то наші лікарі знають інші ефективні методики.

Енергію дитини необхідно пустити «в мирне русло». Для цього відмінно підходить фізкультура в різних її проявах. Головне – щоб надлишок енергії вийшов назовні і малюк міцно заснув.

Крім цього, з дитиною працюють психотерапевти, школяр проходить психолого-педагогічну корекцію. Також робота з остеопатом і масаж дозволяють гармонізувати стан дитини через зняття спазмів і поліпшення циркуляції спинномозкової рідини.

Аутогенні тренування, медитації, гіпноз, візуальні релаксації допомагають зменшити частоту пульсу, зняти роздратування і тривожність, знизити виплеск адреналіну, поліпшити розумову і фізичну рівновагу.

У центрі Soul & Body знають, як лікувати гіперактивність дітей. Також ми допомагаємо батькам опанувати премудрості поводження з гіперактивним малюком в домашніх умовах. Додаткова робота з батьками дозволяє створити матрицю здоров’я для дитини.
При правильному лікуванні до 14 років гіперактивні діти стають спокійніші, а до випускного вечора його поведінка і соціальні навички нормалізуються.

Скільки коштує лікування СДУГ?

Ціна лікування залежить від тих методик і курсів, які потрібні саме вашому маленькому пацієнту. Тому вартість лікування розраховується індивідуально.

Чому звертаються в центр Soul & Body?

Унікальні методики, які підтвердили свою ефективність, відмінні фахівці різних медичних спеціалізацій, уважне і чуйне ставлення до найскладніших пацієнтів – все це здобуло нам авторитет в Києві, допомогло отримати відмінні відгуки про нашу діяльність. Всі, хто до нас звертається, отримують необхідне високопрофесійне лікування і всебічну підтримку.

Автор:

Читайте також